SLUNETA prohrála pátý finálový zápas a titul slaví Nymburk, Ty Nichols vstřelil třiadvacet bodů

Nymburk - V pondělí 27. května 2024 prohráli ústečtí basketbalisté v domovském Sportcentru SLUNETA v Ústí nad Labem ve čtvrtém finálovém souboji s  Nymburkem o sedm bodů. Pátý finálový duel byl na programu ve čtvrtek 30. května 2024 od 18.00 hodin ve Sportovním centru České unie sportu v Nymburku a domácí do něho vstupují s výhodou mečbolu. Definitivní rozuzlení přináší již úvodní čtvrtina, během níž si domácí budují rozhodující šestnáctibodový náskok, který do přestávky narůstá na propastných jedenatřicet bodů. Severočechům se střelecky vůbec nedaří, o čemž svědčí pouhých osmnáct bodů vstřelených v průběhu prvního poločasu. Po přestávce se sice střelecky probouzejí a zahajují stíhací jízdu, ale již se jim daří pouze zmírnit porážku. Nymburk slaví po výhře o patnáct bodů již devatenáctý titul. Důvod k oslavě má i SLUNETA, která má za sebou nejúspěšnější sezónu v historii a bere první medaili a to hned stříbrnou. Tento soutěžní ročník, který se zapíše zlatým písmem do kroniky ústeckého basketbalu ukázal, jak se dá povýšit sport na úplně jinou úroveň. Vždyť manažer Tomáš Hrubý s trenérem Janem Šotnarem a celým týmem pobláznili krajské město a povýšili zde tento sport na určitý druh náboženství, za což jim určitě patří obrovský dík a samozřejmě se nesmí zapomenout na obrovskou gratulaci.

V první minutě otevírá bodový účet pátého finálového duelu Kříž. Ve třetí minutě proměňuje Rylich dva trestné hody, 9:0. V téže minutě se prosazuje jako první ze Severočechů Pecka, 9:2. Ve čtvrté minutě zaznamenává Pecka druhý koš v řadě, 9:4. V páté minutě pálí Gordon za tři body, 14:4. V šesté minutě snižuje Martin na 14:8. V osmé minutě proměňuje nařízený trestný hod Stephens, 20:8. V deváté minutě zužitkoval Nichols pouze jeden trestný hod, 20:9. Šestadvacet vteřin před koncem první desetiminutovky faulován při střelbě za tři body Gordon, který následně proměňuje dva ze tří trestných hodů, 25:9.

V 11. minutě s trefuje Stephens, 27:9. Ve 12. minutě se blýskl Stephens trojkou, 30:9. Ve 13. minutě zužitkoval Haiblík pouze jeden trestný hod, 30:10. V téže minutě se nemýlí Mathon, 32:10. V 15. minutě snižuje Martin na 32:15. Ve 20. minutě zvyšuje Sanders na propastných 47:15. V téže minutě se prezentuje trojkou Pecka, 47:18. Pět vteřin před odchodem na přestávku upravuje Bell poločasový výsledek na 49:18.

Ve 21. minutě posílá míč do koše Mathon, 51:18. V téže minutě přidává tři body Bohačík, 54:18. Ve 22. minutě oplácí stejnou mincí Nichols a poté proměňuje Haiblík dva trestné hody, 54:23. Ve 24. minutě se prezentuje trojkou Bohačík, 59:23. V téže minutě ho napodobuje Haiblík, 59:26. Ve 25. minutě je při střelbě za tři body faulován Nichols, který následně proměňuje všechny tři nařízené trestné hody, 59:29. V téže minutě se ujímá Bohačíkův pokus, 61:29. O chvíli později zužitkoval Haiblík pouze jeden trestný hod, 61:30. S bleskovou odpovědí přispěchal Tůma, 63:30. Ve 26. minutě zužitkoval Karlovský pouze jeden trestný hod, 63:31. Ve 28. minutě zvyšuje Bell na těžko dostižitelných 72:31. Ve 29. minutě proměňuje Nichols dva trestné hody, 72:39. V téže minutě kontruje Bell, 74:39. Čtyřiapadesát vteřin před koncem této části zaznamenává Nichols tři body a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli pro hosty hodně krutý stav 74:42.

Ve 31. minutě se blýskl trojkou Autrey, 74:45. Ve 36. minutě snižuje Nichols trojkou na 74:57. Ve 36. minutě se trefuje Gordon, 76:57. Ve 37. minutě si připisuje Nichols další tři body, 76:64. Ve 38. minutě míří přesně Mathon, 78:64. Ve 39. minutě se trefuje Pecka, 78:66. Třiasedmdesát vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Stephens trojkou výsledek na konečných 81:66 a Nymburk tak může po roční přestávce znovu slavit mistrovský titul.

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem   81:66 (25:9, 49:18, 74:42)

ERA Basketball Nymburk: Stephens 16, Kříž 13, Gordon 12, Bell 11, Bohačík 10, Mathon 8, Sanders 5, J. Tůma 4, Rylich 2.  Trenér: Francesco Tabellini.

SLUNETA Ústí nad Labem: Nichols 23, Autrey 13, Pecka 13, Martin 7, Haiblík 7, Karlovský 3Trenér: Jan Šotnar.

Rozhodčí: Robert Vyklický, Ivor Matějek, Petr Blahout.

Komisař: Petr Andrle.

Trojky: 23/6 - 33/10

Trestné hody: 18/15 - 26/16

Doskoky: 36 - 38