Lovci dominovali na palubovce celku Pepino SKP Frýdek-Místek

Frýdek-Místek - Do nového soutěžního ročníku vstoupili lovosičtí házenkáři na zimním stadionu před historicky druhou nejvyšší návštěvou tradičním otvírákem sezóny, ve kterém remizovali s Duklou Praha. Tentokrát se představili v sobotu 14. září 2024 od 17.30 hodin ve Frýdku-Místku, který v úvodním kole možná trochu překvapivě porazil v domácí bitvě těsně Talent tým Plzeňského kraje. Severočeši vstupují do zápasu aktivně a během prvních čtyř minut si budují v podstatě rozhodující pětigólový náskok. Při odchodu na přestávku již vedou o sedm branek. Hosté nepolevují ani po přestávce a na konci se radují ze zcela jednoznačné výhry o dvanáct gólů. Lovci se po druhém odehraném kole posouvají v neúplné tabulce na třetí příčku.

V první minutě otevírá gólový účet tohoto duelu bombou ze střední spojky Khaian, 0:1. Ve čtvrté minutě zvyšuje Chotěborský ze samostatného úniku na 0:5. Vpáté minutě zakončuje delší domácí kombinační akci Rumian, 1:5. V šesté minutě pálí Khaian ze spojky přesně k tyči, 1:6. V sedmé minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Bureš, 2:6. V deváté minutě vyhrává Kupa souboj jeden na jednoho a poté míří přesně, 2:7. S bleskovou odpovědí přispěchal levačkou zakončující Choleva, 3:7. V téže minutě se ze spojky nemýlí Khaian, 3:8. V desáté minutě si naskakuje na levém křídle Bureš, 4:8. V 15. minutě trefuje Khaian z levé spojky vzdálenější šibenici 4:12. Ve 20. minutě snižuje Choleva střelou z pravého křídla k bližší tyči na 7:12. Ve 21. minutě se zbavuje Kupa na levé spojce svého strážce a poté střílí neomylně, 7:13. Ve 23. minutě zapadá ke vzdálenější tyči Mlotkův pokus z pravé spojky, 9:13. Ve 23. minutě se prosazuje z levého křídla Chotěborský, 9:14. Ve 24. minutě odpovídá Mlotek, 10:14. Ve 27. minutě proměňuje Chotěborský sedmimetrový hod, 10:16. Ve 28. minutě míří Chełmiński z levé spojky ke vzdálenější tyči, 11:16. V téže minutě se ujímá Khaianova bomba z deseti metrů, 11:17. O chvíli později zaplouvá Mlotkova rána pod břevno, 12:17. Třináct vteřin před odchodem na přestávku zužitkoval Kupovu přihrávku Holubec, který z postu pivota upravuje poločasový výsledek na 12:19.

Ve 32. minutě zužitkoval na pravém křídle křížnou přihrávku Heřmanovský, 12:20. Ve 33. minutě míří po pasu z pravé spojky na pivotu přesně Gřešek, 13:20. Ve 34. minutě proměňuje Chotěborský další sedmimetrový hod, 13:21. Ve 37. minutě zužitkoval přihrávku z křídla na pivota nabíhající Choleva, 14:21. Ve 38. minutě zakončuje samostaný únik Heřmanovský, 14:24. Ve 39. minutě střílí Rumian při signalizované pasivitě přesně k tyči, 15:24. Ve 41. minutě se trefuje z levé spojky Khaian, 15:25. Ve 42. minutě kontruje z levé strany Chełmiński, 16:25. Ve 45. minutě nabíjí Kupa z levé strany na pivota Stachovi a ten zvyšuje na 16:27. Ve 47. minutě se nemýlí Rumian, 17:27. Ve 48. minutě proměňuje sedmimetrový hod Motl, 17:28. V 51. minutě odpovídá z pravé spojky Hajko, 18:28. V téže minutě zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu Vojíř, 18:29. V 53. minutě proměńuje sedmimetrový hod Choleva, 19:29. V 54. minutě zaznamenává Stach z otočky druhou branku v řadě, 19:31. V téže minutě proměňuje Choleva další sedmimetrový hod, 20:31. V 55. minutě se ujímá Ouředníkova bomba z levé spojky, 20:32. S bleskovou odpovědí přispěchal z levé strany přesně zakončující Zbránek, 21:32. V 57. minutě procedil Bednařík se štěstím míč do sítě, 21:33. V 58. minutě se odráží od palubovky do sítě Surdykova rána ze spojky, 22:33. V téže minutě se připomíná Vojíř, 22:34. V 59. minutě obstřeluje gólmana Bartošíka z levé strany hranice brankoviště Surdyk, 23:34. Třiadvacet vteřin před závěrečným hvizdem uzavírá Vojíř parádní bombou výsledek na konečných 23:35.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice   23:35 (12:19)

Pepino SKP Frýdek-Místek: Fritz, Krupa – Škopek, F. Valo, Gřešek 1, Brožek, Bureš 4, Mlotek 3, Rumian 3, Hajko 1, Hron, Choleva 5/2, Surdyk 2, Chełmiński 2, Zbránek 2, Hustopecký.  Trenér: Daniel Valo.

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Bartošík – Holubec 2, Ouředník 1, Pokorný, Kupa 3, Chotěborský 7/3, J. Motl 1/1, Khaian 8, Bednařík 1, Donát, Vojíř 3, Horák, Stach 4, Heřmanovský 5, Šafránek.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hríb.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan LetevDelegát: Lada Palatinus. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 237.