Štětí sestřelilo v domácím duelu čtyřmi přesnými zásahy Přední Kopaninu, Jiří Alberovský zaznamenal v první půli čistý hattrick

Štětí - V pátém podzimním kole prohráli štětští fotbalisté zcela zbytečně na hřišti Admiry Praha B, kde neproměnil Jiří Alberovský pokutový kop. Tentokrát přivítali v sobotu 14. září 2024 od 10.15 hodin za silného větru dalšího nováčka této soutěže, kterým je FC Přední Kopanina. Domácí mají parádní vstup do zápasu, když je po necelé čtvrthodině posílá z přímého kopu do vedení Jiří Alberovský, který přidává po necelé půlhodině přidává pojistku a těsně před odchodem na přestávku kompletuje čistý hattrick. Hostům sice nelze upřít snahu a bojovnost, ale Václav Čížek likviduje všechny jejich šance a připisuje si čisté konto. Čtvrt hodiny před koncem dává výsledku konečnou podobu Tomáš Belák. Štětí se posouvá v neúplné tabulce na šestou příčku, ale absolutní většina týmů své zápasy musela odložit.

Ve druhé minutě letí výkop V. Čížka za levou postranní čáru. V téže minutě se po souboji s Mainolfim svíjí na trávníku za pravou nohu se držící Zůza. V páté minutě nachází Ratetto na pravé straně zcela osamoceného za obranu nabíhajícího Havránka, ale ten míří příliš vysoko. V šesté minutě se prezentuje V. Čížek jednou ze svých parádiček a ukrývá míč v rukavicích těsně před dobíhajícím Urbanem. V sedmé minutě nachází Horák z pravé strany ve vápně naběhnutého Alberovského, jehož střelu gólman Matějka vyráží. Veškeré vzrušení je však zbytečné, protože Alberovský zakončoval z ofsajdu. V osmé minutě uhlídal Schierreich na pravé straně ve vápně Alberovského, jemuž nedává prostor na střelu. V deváté minutě sestřeluje Hotovec těsně před vápnem Urbana. V desáté minutě nastřeluje Zelenka z nařízeného přímého kopu pouze ve zdi stojícího Trejbala. V 11. minutě je Urbanem faulován z vápna vyběhnutý odkopávající V. Čížek. Ve 12. minutě plachtí Trejbalův nepovedený centr z ostrého úhlu z levé strany za koncovou čáru. Ve 13. minutě fauluje kousek před šestnáctkou Schierreich Zůzu. Ve 14. minutě pálí Alberovský z nařízeného přímého kopu kolem Mainolfiho hlavy a jeho parádně zakroucená střela zaplouvá přesně k pravé tyči. V 18. minutě centruje z pravé strany Mainolfi, ale Razettova hlavička letí těsně nad břevno. Ve 22. minutě fauluje Hotovec těsně před vápnem Mainolfiho a dostává žlutou kartu. Ve 25. minutě rozehrává Alberovský rohový kop na Kafku, který mu míč vrací do běhu a poté co se kolem Havránka protahuje do vápna míří přesně do vzdálenějšího horního rohu, kam se Matějka za jeho střelou jen smutně ohlédl. Ve 26. minutě si vykoledoval Schierreich žlutou kartu za faul na Alberovského, který musí být ošetřován. Ve 29. minutě letí zakoncovou čáru Trejbalův přetažený centr z levé strany. Ve 30. minutě míjí Kovalčíkův centr z pravé strany vzdálenější tyč, na kterou nepříjemně naráží hlavou se po míči natahující Zůza, jenž si vyráží dech. Pěkné gesto fair play předvádějí Schierreich s Nejedlým, kteří mu společně s Belákem pomáhají. Zůza je poté ošetřován i za koncovou čárou, ale po chvíli se vrací do hry. Ve 33. minutě rozehrává Kovalčík rohový kop z pravé strany na A. Čížka, jehož hlavička míjí bližší tyč. Ve 35. minutě chytá Nejedlý Alberovského nedůraznou střelu zpoza šestnáctky. Ve 38. minutě přistává na horní síti Horákův centr z pravé strany od koncové čáry. Ve 40. minutě pálí A. Čížek z pravé strany zpoza šestnáctky hodně nepřesně. Ve 42. minutě hledá Kafka na levé straně za obranu nabíhajícího Alberovského, ale ten je v ofsajdu. Ve 43. minutě posílá Kovalčík centr od pravé postranní čáry na Alberovského, který jej hlavou usměrňuje ke vzdálenější tyči a kompletuje čistý hattrick. V první půli se nastavuje jedna minuta a v té rozehrává Alberovský rohový kop k bližší tyči, kde jeho centr směřující pod břevno vyráží Matějka a jeho spoluhráči řeší zmatky před svou brankou odkopnutím míče na další roh. Ten rozehrává Alberovský znovu z levé strany. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 3:0.

Do druhých pětačtyřiceti minut již nezasáhnou Razetto s Hovorkou, na jejichž posty se stavějí Barratt s Vernerem. Ve 48. minutě si vypomáhá Alberovský držením v souboji s Černým. V 53. minutě rozehrává Zelenka rohový kop z pravé strany, ale u bližší tyče odvrací jeho centr hlavou Trejbal. V 56. minutě vyráží Matějka Horákův centr z pravé strany. V 57. minutě rozehrává Kovalčík rohový kop z pravé strany, ale jeho centr se dostává před branku až poté, co se dostal za koncovou čáru. V 60. minutě chytá V. Čížek v malém vápně těsně před dobíhajícím Mainolfim Barrattovu přihrávku z těsné blízkosti z levé strany. V 61. minutě se po čistém hlavičkovém souboji se Schierreichem z trávníku těžce zvedá Belák. V 62. minutě posouvá Barratt na pravé straně před šestnáctkou míč Urbanovi, po jehož protečování do vápna hledá Havránek u vzdálenější tyče nabíhajícího Zelenku, před nímž odkopává Kovalčík míč na roh. V 63. minutě si došel V. Čížek ke vzdálenější tyči pro Kučerův centr z levé strany rozehraného přímého kopu. V 64. minutě je Zůzovi odpískán faul na Havránka a po následné strkanici dostávají po žluté kartě Zůza i Mainolfi. V 66. minutě nabíjí Kafka na pravé straně ve vápně Kovalčíkovi, jehož ránu bez přípravy vyráží Matějka nohama a potvrzuje tak svůj postřeh a bleskovou reakci. V téže minutě přihrává A. Čížek na levou stranu Trejbalovi, jehož nepříjemnou ránu krotí Matějka až na druhý pokus. V 66. minutě vysunuje Asad na středu za obranu nabíhajícího Urbana, kterého zastavuje ve vápně čistě Hotovec, který se po chvíli těžce zvedá. V 69. minutě se vyběhnutý V. Čížek šikovně zbavuje Urbana a v poklidu rozehrává na Zůzu. V 70. minutě nedoskočil Zůza tak jak potřeboval na Alberovského centr z pravé strany a po obranné hlavičce Schierreicha se dostává odražený míč ke Kafkovi, jehož parádní bombu vyslanou uvnitř vápna vytahuje Matějka na roh. Ovšem vše je jinak, protože je odpískán ofsajd Belákovi se Zůzou. V téže minutě nahrazuje Kočí Urbana a na štětské straně střídá zraněného Hotovce Melichar. V 74. minutě inkasují po žluté kartě Alberovský za faul u středového kruhu na Havránka, který po něm hodil v přerušené hře vztekle míč a hráči si něco vysvětlují. V téže minutě si došel A. Čížek k hranici velkého vápna pro Kučerův centr z nařízeného přímého kopu. V 75. minutě vysunuje Zůza z levé strany na středu za obranu nabíhajícího zcela osamoceného Beláka, jehož střelu u hranice velkého vápna sice vyběhnutý Matějka ztlumil, ale míč putující do prázdné branky stíhá Černý marně. V 76. minutě nahrazuje Sůra Beláka. V 77. minutě krotí V. Čížek Mainolfiho dalekonosný pokus z pravé strany. V 78. minutě se po předchozím souboji se Schierreichem kácí na trávník kulhající Alberovský. V 79. minutě vybíhá V. Čížek k levé postranní čáře, kde předvádí své oblíbené vodění míče v souboji s Mainolfim. V 80. minutě odstupují Zůza s Alberovským a na trávník vbíhají Fary se Zezulou. V 83. minutě se protahuje na pravé straně do vápna Melichar, ale tam při pokusu o přihrávku padá. V 87. minutě fauluje Sůra v souboji Vernera. V 88. minutě zastavuje Schierreich v malém vápně hlavou nebezpečný Melicharův centr z pravé strany směřující ke vzdálenější tyči na naskakujícího Zezulu. V 89. minutě fauluje Horák v souboji u středové čáry Mainolfiho. V 90. minutě ukrývá Matějka v náruči míč před dotírajícím Farym. V téže minutě tečuje Kočí do boční sítě Barrattovu střelu z levé strany. Nastavuje se jedna minuta. V 91. minutě sbírá Matějka těsně před dobíhajícím Kafkou. Utkání končí a Štětí slaví výhru 4:0, kterou urvalo po dvou porážkách v řadě.

SK Štětí - FC Přední Kopanina   4:0 (3:0)

Branky: 14. Alberovský, 25. Alberovský, 43. Alberovský, 75. BelákRozhodčí: Pavel Dobrý – Lukáš Pašek, Jan Hanzal. Delegát: Tomáš Průcha. ŽK: 22. Hotovec, 64. Zůza, 74. Alberovský – 26. Schierreich, 74. Mainolfi, 74. Havránek. Diváci: 100.

SK Štětí: V. Sailer – Horák, Obrtlík, Hotovec (70. Melichar), Trejbal – Kovalčík, A. Čížek, J. Kafka, Alberovský (80. Zezula), Zůza (80. Fary) – Belák (76. Sůra).  Trenér: Radek Lilko.

FC Přední Kopanina: O. Matějka – Kučera, Schierreich, D. Černý, Hovorka (46. M. Verner) – Asad – Havránek, Mainolfi, Razetto (46. Barratt), Zelenka – Urban (70. Kočí).  Trenéři: Daniel Vott, Miroslav Verner.

Autor: Václav Beneš