Slavoj doma přehrál Basketbal Olomouc

Litoměřice - V prvním kole skupiny C 1. basketbalové ligy prohráli litoměřičtí basketbalisté ve Zlíně. Ve druhém kole přivítali tým Basketbal Olomouc. Domácí vstoupli do zápasu tou správnou nohou a první vyrovnanou čtvrtinu vyhráli o dva body. Do přestávky se jim ho podařilo navýšit na bodů devět. Hosté se nevzdávali a do poslední desetiminutovky vstupovali pouze se čtyřbodovou ztrátou. Severočeši jim toho v závěru moc nedovolili a v pohodě si dokráčeli pro první výhru v nadstavbové části. Slavoj zůstává i po tomto kole na šesté příčce a na svého dnešního soupeře, který je v tabulce před ním ztrácí dva body.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu trojkou Novák. Ve druhé minutě odpovídá Jurka, 3:2. V téže minutě zvyšuje Žampach na 7:2. Ve třetí minutě se ujímá Tůmův pokus, 7:4. V téže minutě pálí za tři body Kroutil, 10:4. Ve čtvrté minutě ho napodobuje Jurka a dorovnává na 10:10. V téže minutě se trefuje Karlovský, 12:10. V páté minutě proměňuje dva trestné hody Urbánek, 12:14. V osmé minutě navyšuje Kynzl litoměřický náskok na 18:14. V deváté minutě proměňuje dva trestné hody Šmerda, 18:18. Devatenáct vteřin před koncem první čtvrtiny posílá svůj tým do vedení Žikla, 20:18.

V 11. minutě se trefuje Urbánek, 20:20. Ve 12. minutě se blýskl trojkou Sehnal, 20:23. V 16. minutě si připisuje tři body Kroutil a domácí svému soupeři odskakují na 34:23. V 18. minutě ho napodobuje Urbánek, 34:26. V téže minutě zužitkoval Žikla pouze jeden trestný hod, 35:26. O chvíli později míří přesně Tůma, 35:28. V 19. minutě zvyšuje Maděra na 39:28. Dvanáct vteřin před přestávkou upravuje Kereselidze poločasový výsledek na 39:30.

Ve 21. minutě proměňuje Jurka dva trestné hody, 39:32. Ve 22. minutě odpovídá na Šmerdův koš Karlovský, 41:34. Ve 23. minutě střílí přesně Urbánek, 41:36. V téže minutě kontruje Dvořáček, 43:36. O chvíli později se nemýlí Sehnal, 43:38. Ve 25. minutě zužitkoval Žampach pouze jeden trestný hod, 49:38. Ve 28. minutě snižuje Kereselidze na 49:45. V téže minutě se připomíná Karlovský, 51:45. Ve 29. minutě proměňuje Kereselidze dva trestné hody, 51:50. V téže minutě pálí za tři body Kynzl. Po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 54:50.

Ve 32. minutě míří přesně Žampach, 56:50. V téže minutě se blýskl trojkou Karlovský, 59:50. O chvíli později se ujímá Sehnalův pokus, 59:52. Ve 33. minutě zužitkoval Karlovský pouze jeden trestný hod, 60:52. V téže minutě se znovu nemýlí Sehnal, 60:54. O chvíli později zaznamenává trojku Kroutil, 63:54. Ve 34. minutě kontruje Sehnal, 63:56. Ve 35. minutě posílá míč do koše Kroutil, 67:56. Ve 36. minutě míří přesně Dedek, 87:58. V téže minutě se ujímá Novákův pokus, 71:58. Ve 39. minutě snižuje Dedek na 71:66. V téže minutě zužitkoval Dvořáček pouze jeden trestný hod, 72:66. O chvíli později střílí přesně Sehnal, 72:68. V poslední vteřině upravuje Žikla výsledek na konečných 77:68.

Slavoj BK Litoměřice A - Basketbal Olomouc   77:68 (20:18, 39:30, 54:50)

Slavoj BK Litoměřice A: Kroutil 23, Karlovský 12, Novák 9, Žampach 9, Žikla 9, Kynzl 7, Dvořáček 5, Maděra 3.

Basketbal Olomouc: Sehnal 20, Kereselidze 11, Urbánek 11, Dedek 10, Jurka 7, Šmerda 5, Tůma 4.

Trojky: 22/7 - 23/6

Trestné hody: 14/8 - 21/12

Doskoky: 52 - 43

Osobní chyby: 20 - 19