Lovosice předvedly v posledních pěti minutách famózní vítězný obrat v Děčíně Křešicích

Děčín - Ve druhém zápase skupiny o 13. až 18. místo přehráli lovosičtí basketbalisté na své palubovce Českou Lípu. Tentokrát, v pátek 7. února 2020, se představili v Děčíně Křešicích. Hosté přijeli pouze v šesti hráčích, ale jako bonus si přivezli dvě fanynky. Domácí na tom byly úplně stejně. Děčínští během prvního poločasu sice špatně bránili, ale jejich soupeři se nedařilo střelecky, na přestávku si tak odnášeli čtyřbodový náskok. Ve třetí desetiminutovce pálili Křešičtí téměř neomylně a třináctibodovou šňůrou se ujímají vedení o propastných patnáct bodů. Rozhodnuto ovšem není. V poslední části těží lovosičtí ze střeleckého kolapsu soupeře, který zaznamenává pouhé čtyři body, když neproměňuje ani nejvyloženější příležitosti a svými zbytečnými ztrátami nahrává hostům a ti proměňují rychlé protiútoky v poměrně snadné body. Lovosičtí sice zahazují čtyři poslední trestné hody, ale dvacet nahraných bodů v posledních deseti minutách jim stačí, protože domácí selhali v posledním útoku, na nejtěsnější možnou výhru. Zatím stoprocentním Lovosicím patří po tomto kole první příčka v této skupině, celkově jsou tedy zatím třinácté.

Domácí nepředváděli v první čtvrtině zrovna ideální hru v obraně, ale podobně jsou na tom lovosičtí se střelbou, 21:17. Vyrovnaná bitva pokračovala až do přestávky, na kterou soupeři odcházeli za stavu 39:35. Ve třetí desetiminutovce využívají děčínští střelecký výpadek a svůj náskok navyšují až na osmnáct bodů. Po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 71:56. V podstatě se zdá, že je rozhodnuto, ale ouha. Zdání někdy klame. Pokud ovšem chtějí lovosičtí pomýšlet na výhru, musejí do poslední části doslova vtrhnout a nedopouštět se chyb. Pět minut před koncem to vypadá pro hosty na neřešitelný problém, protože stále zaostávají o šestnáct bodů, ale fantastickou šňůrou sedmnácti bodů v řadě, kterou završuje minutu před koncem kapitán Jiří Puchar, se ujímají nejtěsnějšího možného vedení. I přes drama v poslední minutě si Lovosice drobný náskok pohlídali a hlavně díky precizní hře v obraně během poslední pětiminutovky, se mohou radovat z famózního obratu a zasloužené výhry 75:76.

BK Děčín Křešice - BK ASK Lovosice   75:76 (21:17, 39:35, 71:56)

BK Děčín Křešice: O. Doubrava 28, Plaček 16, Jezbera 15, Marek 8, A. Doubrava 8, Stránský.

BK ASK Lovosice: Žižka 22, Jiří Puchar 16, V. Puchar 15, Jakub Puchar 13, Ivančo 10, Staněk.