Litoměřicko prohrálo na trávě areálu Klíše těsně s v deseti dohrávajícím domácím FK Ústí nad Labem - mládež

Ústí nad Labem - V minulém kole urvali litoměřičtí fotbalisté těsnou domácí výhru nad o záchranu bojující Krupkou. Tentokrát se představili v areálu Klíše, kde je přivítal po první příčce pošilhávající FK Ústí nad Labem - mládež. V prvním poločase se diváci gólu nedočkali, ty však začínají padat brzy po návratu z přestávky. Nejprve proměňuje kapitán Jakub Seidl pokutový kop a po odehrané hodině přidává pojistku parádní střelou střídající Patrik Život. Poté odchází předčasně do sprch Dominik Koča. Hosté v početní výhodě snižují zásluhou Dominika Eberta, ale vyrovnat se jim nedaří. Litoměřicko se po tomto kole propadává v tabulce na osmou příčku.

V první minutě nachází Frank na levé straně do vápna nabíhajícího Výborného, jehož technický pokus z ostrého úhlu prolétl napříč pokutovým územím. V téže minutě fauluje Bejček v souboji dvou devítek Novotného. Ve druhé minutě odvrací Spica na hranici velkého vápna dlouhý centr M. Mariče z pravé strany. Ve třetí minutě fauluje Mešič na útočné polovině Koču. Ve čtvrté minutě sbírá gólman Četverik míč těsně před dobíhajícím Frankem. V sedmé minutě vyráží Škárka u bližší tyče Mračkovu ránu z levé strany. V téže minutě posílá Vaněk hlavou mimo vzdálenější tyč Mračkův centr z levé strany. V deváté minutě ukrývá Škárka těsně před dobíhajícím Mračkem prudkou Kočovu přihrávku. V desáté minutě si došel Škárka k hranici velkého vápna pro dlouhý Seidlův pas z ústecké poloviny. Ve 12. minutě nedostihl Vaněk na hrací ploše dlouhý Seidlův centr ze středové čáry. V 15. minutě plachtí za koncovou čáru nepovedený centr L. Mariče z pravé strany. V 17. minutě se odráží Trejbalův odkop od Vaňka za koncovou čáru. V 18. minutě nastřeluje Vacek z levé strany pouze boční síť. V 19. minutě nachází Štercl do vápna za obranu naběhnutého Bejčka, ale ten přehazuje nejen vybíhajícího Škárku, ale i jeho branku. Ve 21. minutě nepouští Uličný do šance Franka. Ve 22. minutě se po Trejbalově dlouhém nákopu zbavuje Ebert na hranici velkého vápna Uličného, jehož střelu z levé strany Četverik vyráží. Ve 24. minutě fauluje Koča u levé postranní čáry unikajícího Výborného. Ve 25. minutě rozehrává M. Marič nařízený přímý kop ke vzdálenější tyči, kde na jeho centr nedosáhl natahující se Novotný. Ve 28. minutě si vykoledoval žlutou kartu po souboji se Seidlem se rozčilující Mešič, který se důrazně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku. Ve 29. minutě ukývá Škárka na hranici velkého vápna v náruči Seidlův dlouhý centr od středového kruhu. Ve 31. minutě je ztečován mimo vzdálenější tyč Mračkův pokus z levé strany. Ve 36. minutě ukrývá Škárka u hranice velkého vápna míč těsně před dobíhajícím Fischerem. Ve 40. minutě hledá Vacek od levé postranní čáry ve vápně Franka, jehož střela bez přípravy míjí bližší tyč. Ve 41. minutě sráží Seidl u vzdálenější tyče na roh Ebertovu přihrávku z pravé strany směřující na Výborného. Ve 43. minutě fauluje M. Marič u středového kruhu Vaňka. Ve 45. minutě nachází Výborný na levé straně ve vápně naběhnutého Franka, ale ten nedokázal jeho prudkou přihrávku usměrnit mezi tři tyče. V první půli se nastavuje jedna minuta. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhých pětačtyřiceti minut již nezasáhnou Spica, Trenda a Mraček, na jejichž posty se stavějí Štengel, D. Kotalík a Život. Ve 48. minutě posílá Seidl dlouhý pas do vápna na Života, kterého nedovoleně posílá na trávník Trejbal, jenž dostává žlutou kartu a sudí Jiří Vlašič současně nařizuje pokutový kop. Ve 49. minutě se rozbíhá Seidl, jenž podstřeluje ke své pravé tyči dopadajícího Škárku. V 50. minutě se po čistém souboji s Novotným z trávníku těžce zvedá Život. V 52. minutě letí nad branku Mešičův dalekonosný pokus bez přípravy. V 55. minutě nedosáhl Výborný v malém vápně ve skluzu na Ebertovu střílenou přihrávku z pravé strany. V 56. minutě nachází M. Marič na levé straně Výborného jehož střela zpoza šestnáctky plachtí nad břevno. V 58. minutě plachtí za koncovou čáru nepovedený Ebertův centr z pravé strany. V 61. minutě nabíjí Bejček před šestnáctkou z levé strany více na střed Životovi, jehož povedená rána zaplová přesně do vzdálenější šibenice, kam s natahuje Škárka marně. V 63. minutě fauluje L. Marič u středové čáry Štengela. V 65. minutě odhlavičkoval daleko z vápna vyběhnutý Četverik dlouhý centr L. Mariče před dobíhajícím Výborným a následný dalekonosný pokus M. Mariče míjí prázdnou branku. V 66. minutě fauluje Štengel na hranici velkého vápna míč odkopávajícího Škárku. V 67. minutě fauluje Mešič těsně před vápnem D. Kotalíka. V 68. minutě nastřeluje Život z nařízeného přímého kopu pouze ve zdi stojícího Trejbala. V 69. minutě sestřeluje Koča po pravé straně unikajícího Výborného a po červené kartě odchází předčasně do sprch. V 73. minutě míjí vzdálenější tyč Ebertův centr z nařízeného přímého kopu ve vápně tečovaný hlavičkujícím Vaňkem. V 71. minutě odstupují Mešič s Výborným a na trávník vbíhají Pocner s Vrzákem. V 72. minutě střídá J. Kotalík Bejčka. V téže minutě vyráží Četverik z bližší šibenice Vackovu střelu z ostřejšího úhlu z levé strany. V 73. minutě fauluje Fischer před šestnáctkou Trejbala. V 74. minutě míří Ebert z dálky vysoko nad. V 75. minutě posílá Frank z pravé strany míč k hranici malého vápna, kde jej těsně před vyběhnutým Četverikem usměrňuje za brankovou čáru dobíhající Ebert. V 76. minutě prolétl napříč pokutovým územím Ebertův centr z levé strany. V 77. minutě střídá Horváth Vaňka. V 80. minutě sestřeluje Ebert na útočné polovině podél levé postranní čáry unikajícího Života a hlavní rozhodčí vytahuje žlutou kartu. V 81. minutě se uvolňuje na levé straně ve vápně u koncové čáry J. Kotalík, který nachází D. Kotalíka, jehož střela bez přípravy je ztečována nad břevno. V 83. minutě letí nad branku Vrzákův centr z levé strany. V 84. minutě míjí vzdálenější tyč Frankův centr z levé strany. V 86. minutě chytá Škárka Životův centr z přímého kopu rozehraného od levé postranní čáry. V 87. minutě odvrací Fischer hlavou Frankův centr z pravé strany. V téže minutě se uvolňuje na pravé straně ve vápně Frank, jehož střelu chytá u bližší tyče připravený Četverik a z trávníku se po vzájemném souboji těžce zvedají Horváth s Vrzákem. V 88. minutě odkopává J. Kotalík míč v přerušené hře a má to za zcela zbytečnou žlutou kartu. Nastavují se tři minuty. V 91. minutě vyráží Četverik Vrzákovu bombu z hranice velkého vápna. V 93. minutě posouvá Pocner na hranici velkého vápna z levé strany míč více na střed L. Maričovi, jehož střela letí nad břevno. Utkání končí a Litoměřicko se vrací domů s porážkou 2:1, tedy se zcela stejnou, jako utrpělo s tímto soupeřem na podzim na svém stadionu.

FK Ústí nad Labem - mládež - FK Litoměřicko A   2:1 (0:0)

Branky: 49. Seidl (pen.), 61. Život - 75. Ebert. Rozhodčí: Jiří Vlašič - Jakub Čada, Pavel Dobrý. Delegát: Jiří Javorek. ŽK: 88. J. Kotalík - 28. Mešič, 48. Trejbal, 80. Ebert. ČK: 69. Koča. Diváci: 100.

FK Ústí nad Labem - mládež: L. Četverik - Spica (46. Štengel), Seidl, Uličný, Štercl - Trenda (46. D. Kotalík) - Fischer, L. Vaněk (77. M. Horváth), Koča, Mraček (46. Život) - Bejček (72. J. Kotalík)Trenéři: Aleš Fiala, Zdeněk Müller.

FK Litoměřicko A: P. M. Škárka - M. Novotný, Janouš, Trejbal, Vacek - Mešič (71. Pocner) - Ebert, L. Marič, M. Marič, Výborný (71. Vrzák) - Frank.  Trenéři: Štefan Knapík, Martin Krejza.

Autor: Václav Beneš