SLUNETA vyhrála pátý čtvrtfinálový duel nad Pardubicemi a před svými příznivci si zajistila postup do semifinále

Ústí nad Labem - Ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu zvítězili ústečtí basketbalisté v Pardubicích o patnáct bodů a ujali se v této sérii vedení 3:1 na zápasy. Na sever Čech se tedy s třemi mečboly v zádech, z nichž první mohla proměnit ve středu 24. dubna 2024 ve Sportcentru SLUNETA v Ústí nad Labem, kdy byl na programu zápas pátý. Domácí do něho vstupují tou správnou nohou a během první desetiminutovky si budují slibný a v podstatě i rozhodující desetibodový náskok. Hosté sice bojují, ale zdramatizovat tento souboj se jim nedaří. SLUNETA slaví po závěrečném klaksonu výhru o devatenáct bodů, ke které výrazně přispěl třiadvacetibodový Lamb Autrey, a současně i postup do semifinále. Jméno svého soupeře se dozví až po skončení série mezi Opavou a Ostravou.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu trojkou Autrey. V téže minutě kontruje Šafarčík, 3:2. O chvíli později se prosazuje Pecka, 5:2. Ve druhé minutě dorovnává Šafarčík trojkou na 5:5. Ve čtvrté minutě pálí za tři body Pecka, 10:5. V téže minutě se trefuje Marshall, 10:7. V páté minutě zvyšuje Autrey třemi body na 18:7. V šesté minutě zužitkoval Marshall pouze jeden trestný hod, 18:8. V sedmé minutě se prezentuje Autrey další trojkou, 21:8. V osmé minutě oplácí stejnou mincí Burda, 21:11. V desáté minutě se ujímá Peckův pokus, 23:11. Čtyřiatřicet vteřin před koncem první desetiminutovky snižuje Škifić na 23:13.

V 11. minutě se prosazuje Pecka, 25:13. Ve 12. minutě se znovu připomíná Pecka, 27:13. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Pekárek, 27:15. Ve 13. minutě se prezentuje trojkou Rowan, 30:15. V téže minutě kontruje Škifić, 30:17. Ve 14. minutě proměňuje dva trestné hody Nichols, 32:17. V 15. minutě ho napodobuje Pekárek, 32:23. V 16. minutě zvyšuje Nichols na 38:23. V 18. minutě se blýskl trojkou Šafarčík, 38:31. V 19. minutě oplácí stejnou mincí Nábělek, 41:31. V téže minutě upravuje Potoček třemi body poločasový výsledek na 41:34.

Ve 21. minutě zužitkoval Nichols pouze jeden trestný hod, 42:34. V téže minutě kontruje Šafarčík, 42:36. Ve 22. minutě se prosazuje Rowan, 48:36. Ve 23. minutě zaznamenává tři body Pekárek, 48:41. Ve 26. minutě zvyšuje Autrey na 55:41. V téže minutě je při střelbě faulován Marshall, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 55:44. Ve 27. minutě míří přesně Nichols, 57:44. Ve 28. minutě snižuje Vyoral na 57:49. V téže minutě si připisuje tři body Martin, 60:49. Ve 29. minutě se trefuje Marshall, 60:51. Ve 30. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Karlovský, 62:51. V téže minutě pálí za tři body Potoček, 62:54. Tři vteřiny před koncem této části se blýskl trojkou Nichols a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 65:54.

Ve 31. minutě je při střelbě faulován Nichols, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 68:54. Ve 32. minutě zaznamenává tři body Vyoral, 68:57. Ve 34. minutě zvyšuje Pecka na 72:57. Ve 36. minutě se blýskl trojkou Pekárek, 72:62. Ve 38. minutě se ujímá Peckův pokus, 78:62. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 78:64. Sedmasedmdesát vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Autrey výsledek na konečných 83:64.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice   83:64 (23:13, 41:34, 65:54)

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 23, Nichols 20, Pecka 15, Rowan 7, Johnson 6, Martin 5, Nábělek 3, Žikla 2, Karlovský 2.  Trenér: Jan Šotnar.

BK KVIS Pardubice: Vyoral 15, Pekárek 10, Šafarčík 10, Marshall 8, Potoček 6, Škifić 6Švrdlík 6, Burda 3Trenér: Vanja Miljković.

Rozhodčí: Robert Vyklický, Petr Hruša, Veronika Vávrová.

Komisař: Roman Šikner.

Trojky: 30/11 – 27/9

Trestné hody: 5/4 – 11/9

Doskoky: 36 – 32